اطلاعاتی در موردسیستم های انتقال آب
آگهی

اطلاعاتی در موردسیستم های انتقال آب

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

  • اطلاعاتی در موردسیستم های انتقال آب

حداکثر فشارمجاز:

حداقل فشار مجاز در شبکههای توزیع آب بایستی به اندازه ای باشد که با توجه به افت فشارهای شبکه و داخلساختمان و همچنین تغییرات سطح آب در هیج یک از نقاط برداشت در داخل ساختمانها ،حداقل فشار ۳/۰ اتمسفر کمتر نباشد. حداقل فشار مجاز شبکه برای ساختمانهای یک طبقه۴/۱آتمسفر و برای هر طبقه اضافی ۴/۰ آتمسفر جهت تامین ارتفاع و افت فشارهای داخلیساختمان بر عدد فوق افزوده می شود.

تبصره۱-با توجه به شرایط ایران حداکثر طبقاتی که فشار آب آنها بایستی مستقیمااز شبکه تامین شود ، چهار طبقه و در موارد خاص با توجیه کافی انتخاب پنج طبقه نیز بلامانع است. درساختمانهای مرتفع جهت تامین فشار مورد نیاز بایستی از تاسیسات داخلی استفادهنمود.
تبصره ۲-در صورتی که تامین فشارهای حداقل مجاز فوقالذکر مستلزم صرف هزینه زیاد باشد ، می توان تامین فشار لازم برای ساختمانهایبلندتر از دو طبقه را محدود به حالاتی نمود که در طول دوره طرح مجموع سطوح اینساختمانها به مقدار قابل ملاحظه ای از سطح کل ساختمانهای شهر پیش بینی شدهباشد.

سرعت آبشبکه

حداکثر سرعت مجاز در شبکههای توزیع آّب به طور معمول ۲ متر در ثانیه و در مواقع آتش نشانی برابر ۵/۲ متر درثانیه توصیه می شود. حداقل سرعت مجاز در شبکه های توزیع آب به طور معمول ۲و۰ متر درثانیه توصیه می شود.

انتخاب قطرلوله

قطر لولههابرای هر قسمت از شبکه بایستی به طریقی انتخاب شود که جایگزینی قطرهایکمتر موجب کاهش فشار شبکه از حدود مجاز آن می گردد.
حداقل قطر در لوله ها فاقدشیر آتش نشانی معادل ۶۰ میلی متر توصیه می شود.
حداقل قطر در لوله های دارای شیرآتش نشانی با توجه به ضوابط نیازهای آتش نشانی تعیین گردیده و نباید کمتر از ۱۰۰میلیمتر باشد.

منبع : پارس اتیلن کیش

 
 
جمعه
1399
اسفند
8
 

پشتيبان فروش و فني

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز17
mod_vvisit_counterدیروز35
mod_vvisit_counterکل بازدیدها484809
 2 مهمان حاضر

تماس با ماآگهی
آگهی